WRAPUP 1-Futbal-Etiópia, Mauretánia sa kvalifikuje na finále Afrického pohára národov

Potom nasledovalo niekoľko minút pre Etiópiu, keď čakali na záverečný hvizd na Madagaskare, než hráči vybuchli na oslavu. Bývalý útočník Fulhamu Aboubakar Kamara skóroval do polčasu, aby sa Mauritánia kvalifikovala víťazstvom v Bangui.

Reprezentatívny obrázok Image Credit: ANI

Etiópia a Mauretánia sa stali poslednými krajinami, ktoré sa kvalifikovali na januárový finále Afrického pohára národov v januári, pretože v utorok zabezpečili miesta pre druhých vo svojich skupinách.

Etiópia bola vo finálovom zápase skupiny prehraná, ale stále sa kvalifikovala. Mauritánia zvíťazila 1: 0 v Stredoafrickej republike, aby si zabezpečila postup na druhý turnaj v rade. Pobrežie Slonoviny zdolalo Etiópiu 3: 1 v Abidjane a zaradilo sa do najlepšej skupiny K s 13 bodmi, ale Etiópia s deviatimi sa kvalifikovala ako druhí, keď Madagaskar súčasne držal Niger remízu 0: 0.

Madagaskar, ktorý pri svojom debute uskutočnil posledný štvrťfinále Pohára národov, potreboval domáce víťazstvo na to, aby si Etiópiu uzurpoval v priebežnom poradí, ale napriek svojmu zúfalému náporu doma v Toamasine nedokázal poraziť skúseného brankára Kassalyho Daoudu. Etiópia do troch minút zaostala, pretože Willy Boly skóroval za Pobrežie Slonoviny a nasledoval trest 19. minúty od Francka Kessieho.

Getaneh Kebede v druhom polčase síce stiahol gól, ale hostitelia rýchlo obnovili dvojgólovú výhodu prostredníctvom Jeana Evrarda Kouassiho. Potom nasledovalo niekoľko minút pre Etiópiu, keď čakali na záverečný hvizd na Madagaskare, než hráči vybuchli na oslavu.

Bývalý útočník Fulhamu Aboubakar Kamara skóroval do polčasu, aby sa Mauritánia kvalifikovala víťazstvom v Bangui. V skupine E skončili druhí za Marokom, ktoré v utorok neskôr hostí Burundi.

Francúzsky rodák Kamara len súhlasil, že bude hrať za Mauritániu, odkiaľ pochádza jeho otec, začiatkom tohto roka a bude hrať svoju druhú reprezentáciu. Celkom 21 tímov sa zatiaľ kvalifikovalo do finále v Kamerune, pričom posledné tri miesta budú urovnané neskôr v utorok.

(Tento príbeh nebol upravený personálom Top News a je automaticky generovaný zo syndikovaného kanála.)