Automobilové preteky-Bottas vedú Mercedes jedna-dve v prvom ruskom GP

Mercedes vyhral všetkých sedem pretekov, ktoré sa konali v Soči, pretože dejisko zimných olympijských hier 2014 v tom roku hostilo prvú veľkú cenu a Bottas má v Rusku silný rekord, keď vyhral v rokoch 2017 a 2020. Najlepšie fínske kolo v trvaní jednej minúty 34,427 sekundy na suchej trati a mäkké pneumatiky v prevažne bezproblémovej relácii boli o 0,211 rýchlejšie ako Hamilton, štvornásobný víťaz v stredisku Čierne more, tiež na softoch.

Reprezentatívny obrazový kredit: Flickr

Valtteri Bottas viedol LewisHamilton v predvídateľnom Mercedese jedna-dva v prvom tréningu pre Rusa Vzorec Jedna veľká cena v piatok. Mercedes vyhrali všetkých sedem pretekov v Soči od zimných olympijských hier 2014 miesto konania sa v tom roku prvýkrát konalo Grand Prix a Bottas má v Rusku silný rekord , víťazstvo v rokoch 2017 a 2020.

Najlepšie fínske kolo v trvaní jednej minúty 34,427 sekundy na suchej trati a mäkkých pneumatikách v prevažne bezproblémovom priebehu bolo o 0,211 rýchlejšie ako Hamilton. , štvornásobný víťaz v Čiernom mori letovisko, aj na pohovkách. Red Bull's líder šampionátu MaxVerstappen bol tretí najrýchlejší, 0,227 z tempa na mäkkých pneumatikách s Charlesom Charlesom Leclercom štvrtý a Sebastian Vettel piaty za Aston Martin. Pierre Gasly bol šiesty pre AlphaTauri.

Leclerc bude štartovať zo zadnej časti siete v nedeľu po výmene pohonnej jednotky počas Verstappenu má tri kolá za mriežku v dôsledku kolízie s Hamiltonom na predchádzajúcich pretekoch v Monze.Verstappen vedie Hamilton o päť bodov v priebežnom poradí po 14 z 22 pretekov.

Mercedes má na Red Bulla 18 bodov v majstrovstve konštruktérov.Bottas Novinárom vo štvrtok povedal, že bude pripravený „vziať jeden tímu“ a nechať Hamiltona vyhrať v Soči ak by situácia nastala. TheFinn odchádza z Mercedesu pre Alfa Romeo na konci sezóny.

Austrálčan Daniel Ricciardo , taliansky Víťaz GP v aMcLaren jeden-dva, bol len 14. najrýchlejší, kým jeho tímový kolega LandoNorris lapil ôsmy najrýchlejší.Norris sa točil po skončení relácie, keď sa vracal do boxov, ale poškodenie sa zdalo byť minimálne.

'Myslím si, že tento víkend by sme sa mali vrátiť do obvyklého mixu,' uviedol šéf tímu Andreas Seidl. 'Ak sa nám opäť podarí dať všetko dohromady, mali by sme byť v dobrej pozícii, aby sme získali veľa bodov.'

Kimi Räikkönen sa vrátil za Alfu Romeo po vynechaní posledných dvoch pretekov z dôvodu pozitívneho testovania na COVID-19.

(Tento príbeh nebol upravený personálom Top News a je automaticky generovaný zo syndikovaného kanála.)